Göğüs büyütme estetiği, estetik plastik cerrahın göğüs altından açtığı kesi ile meme dokusu altında bir cep oluşturması ve bu cebe de silikon protez yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Meme estetiği ile göğüs büyütme ve küçültme, göğüs ucu, dikleştirme, asimetrik düzeltme, meme dikleştirme gibi farklı problemlere de çözüm sunulabilmektedir. Yaygın biçimde 30 yaş altı kadınlar tarafından tercih edilen meme büyütme estetiği, Amerikan Sağlık Bakanlığı onaylı silikon protezlerin uygulanması ile uzun vadeli, güvenli kullanım imkanı sunmaktadır. Komplikasyon ve sertleşme riskini asgari seviyeye indirgeyen bu yeni nesil silikon protezler, hastanın yeni göğüs bedenine bağlı olarak farklı büyüklükte olabilir.

Göğüslerinin bedenini büyütmek isteyen kadınların birçoğu uzun seneler boyunca bu hayali kurduğu ve göğüslerinin küçük olması yüzünden birçok farklı psikolojik problemle baş ettiği için nihayet göğüs estetiği ile problemlerine çözüm bulacağı için biraz fazla hevesli olabiliyor. Bu durum müdahaleyi gerçekleştirecek estetik plastik cerrahın tavsiyelerini göz ardı ederek, hekimin tavsiye ettiğinden çok daha büyük bir göğüs bedeni istenmesine neden oluyor. Estetik plastik cerrahlar deneyimi ile hem en sağlıklı hem de en estetik göğüs formunu belirler. Hekimin belirlediği göğüs bedenini bazı kadınlar yetersiz bularak daha büyük göğüslere sahip olmak istemekte, bir manada senelerin acısını çıkartmayı düşünmekte. Ne var ki, bu şekilde hekim tavsiyesini göz ardı eden birçok hasta kısa bir süre sonra yeniden doktorunun kapısını çalıyor ve silikon protezinin daha küçük bir çiftle değiştirilmesini talep ediyor.

Estetik plastik cerrahlar kadının boyuna, kilosuna, göğüs kafesinin yapısına, tüm beden ölçülerine bakarak müdahale sonrası göğüslerin hangi ölçüde olmasının ideal sonuç vereceğini belirler. İdeal göğüs bedeni gerek günlük hayatta sırt ağrılarına sebep olmayacak ve hareket kabiliyetini kısıtlamayacak optimum büyüklüğü kast eder ki, doktor hastasının sağlığını da değerlendirerek bu beden ölçüsünü belirler. Protezin şekli ve büyüklüğüne karar verirken hekimin tavsiyelerinin kesinlikle dikkate alınması gerekir ki, bu da zaten hastanın kendi memnuniyeti içindir. Ayrıca zaten plastik cerrahlar ameliyat sırasında test protezi yerleştirerek, alınan kararın doğru olduğundan da emin olmaktadır.

There are currently no comments.