Gergi tavan sistemleri son dönemin en popüler dekorasyon sistemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Benzersiz tasarımlarıyla modern bir ışıltı kaynağı olan geri tavan sistemleri sıra dışı yapısı ile dekorasyonların havasını tamamen değiştirerek yeni bir boyut kazandırıyor. Geri tavanlar ısıtılarak istenilen forma girebilen yapılara sahiplerdir.  Birbirinden çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtıp gerilerek uygulanması yapılmaktadır. Geri tavan sistemlerinin model olarak oldukça geniş bir yelpazesi bulunmaktadır. Bu nedenle istenilen her yere uygulaması yapılabilmektedir. Gerek iş yerleri, gerek evler, gerek ise büyük avmler için uyumlu olarak tasarlanabilen geri tavanlar çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.

Gergi tavanlar aynı zamanda tasarım olarak da çok seçenekli alternatiflere sahiptir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavan formlarının yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalar da imkan tanımaktadır. Model ve tasarım esnekliği sayesinde gergi tavanlar her projede kendine has bir yapıya sahip olarak özgün tasarım ve dekorasyon imkanı sunar.

Gergi tavan sistemleri aynı zamanda sadece tavanda değil, duvarlarda da kullanılabilmektedir. Duvarlarda kullanıldığında dekoratif amaçlı olmak üzere yapılabilir her şekle girebilmektedir. Yeni dönem dekorasyonların göz bebeği olan gergi tavan sistemleri son derece dayanıklı yapılar olmaları sayesinde de uzun ömürlü kullanım imkanı sunmaktadırlar. Gergi tavanlar sudan, nemden ve rutubetten etkilenmezler. Her sene özel bakım ve boya gerektirmezler. Kolay temizlenebilir yapılara sahiplerdir. Geri tavanların temizliğini sağlamak için nemli bir bez ya da bir toz alacağı son derece yeterlidir. Kir tutmayan yapıları sayesinde evlerde kullanıma son derece uygundur. Gergi tavanların üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konularak daha sıcak bir ortam yaratılması sağlanabilmektedir. Gergi tavanlar ısıdan etkilenmeyen dayanıklı materyallerden üretildikleri için aydınlatmanın ısısından tutuşmaz ya da yangın çıkarmazlar. Bu nedenle son derece güvenilir ve dekoratiftirler.

There are currently no comments.