Düğün hazırlıkları yapan çiftlerin düğün davetiyesi seçimine dikkat etmesi ve davetiye seçerken bazı noktalara dikkat etmesi büyük önem taşıyor. Düğün davetiyesi çeşitleri arasından seçim yapmadan önce davetiye listesinin hazırlanması, davetiye tasarımına düğüne en az iki ay kala karar verilmesi ve davetiyelerin düğünden bir ya da bir buçuk ay önce teslim alınması gibi kıstaslara önem verilmesi gerekiyor. Düğün davetiyesi listesinin geç hazırlanması, davetiyelerin de geç teslim alınmasına neden olabildiğinden, davetlilerin düğün günü için planlama yapmasını zorlaştırabiliyor. Düğün gününe karar verildikten sonra davetiye listesinin çıkarılması ve düğün davetiyesi için karar verilmesi gerekiyor. Davetiyelerin düğüne bir ya da bir buçuk ay kala alınması ve davetlilere iletilmesi, düğün hazırlıkları sürecinde büyük önem taşıyor.

Çiftler, davetiye seçimi için hem bütçelerine hem de düğünün konseptine göre karar verebiliyor. Gösterişli bir düğün yapacak olanlar, davetiye modeli seçimi yaparken de gösterişli davetiyeler tercih edebileceği gibi, sade ve şık modellere de ağırlık verebiliyor. Bordo, lacivert, pastel gibi renklerin yanı sıra gümüş renkleri de en çok kullanılan davetiye çeşitleri arasında yer alıyor. Davetiye modelleri içerisinde seçim yaparken düğünün konseptine ve davetli listesinin profiline de dikkat etmek gerekiyor. Eğer davetlilerin çoğu gençlerden oluşuyorsa, daha canlı renklerin seçimi öne çıkarken davetli listesinde iş dünyasındaki insanların ağırlıklı olması durumunda pastel ya da gümüş renkli tasarımlar daha sık tercih ediliyor.

Düğün hazırlıkları aşamasında büyük önem taşıyan davetiye seçimi yaparken, çiftlerin ortak bir karar vermesi de önem taşıyan noktaların başında geliyor. Çiftlerin davetiye modeli konusunda ortaklaşması, düğün hazırlıkları sürecinde sorun yaşanmamasını sağlayacağı gibi, düğün hazırlıklarının da pürüzsüz bir şekilde sürdürülmesi açısından önem taşıyor.

There are currently no comments.