Moda çekimleri için başvurulanlardan düğünlerin ölümsüzleştirilmesi için kiralanan fotoğrafçılara kadar değişen ihtiyaçlar ve beğeni algısı neticesinde fotoğrafçılıkta birçok yeni özel ilgi alanı oluştu. İnsanlar için büyük öneme sahip anların ölümsüzleştirilmesi için başvurulan fotoğrafçılarsa artık yalnızca düğünlerde çekim yapıyor. Değişen trendler çiftlerin düğünlerinden geriye şık fotoğraflar kalması için profesyonellerden yardım almayı tercih etmesine yol açarken sürekli değişen bu trendler, şimdi de doğum fotoğrafçısı gibi yepyeni bir kavramı ortaya çıkartı.

Çiftlerin evlendiği günden sonraki en mutlu günü olan doğumun seneler sonra hoş bir anı olarak hatırlanması için özel çekim hizmetleri sunan fotoğrafçılar, doğum fotoğrafları ile çifte ve ailelere bebeğin dünyaya geldiği günü tüm heyecanıyla hatırlama imkanı sunuyor. Anne adayının hastaneye gidişiyle başlayan heyecanlı anlarda dahi çekim yapmayı sürdüren fotoğrafçı, doğumdan sonra bebeğin dünyadaki ilk anlarını da en özel fotoğraflarla ölümsüzleştiriyor. Düğünlerde yapılan çekimlere “düğün hikayesi” denirken tüm bu çekim hizmetlerinin “doğum hikayesi” adıyla anılmaması olmazdı…

Doğum hikayesi ismi ve farklı bütçelere hitap edecek paket seçenekleriyle satışa sunulan bu hizmetler, miniklerin dünyadaki ilk dakikalarındaki en masum hallerinin fotoğraflanmasını sağlıyor. Doğumhaneye çiftle birlikte giren ve doktor bebeği kucağına aldığında yani miniğin dünyadaki ilk saniyelerinde deklanşöre basan fotoğrafçı bu sayede çiftin çocuğunun en minik halini tek bir fotoğraf karesine sığdırıyor. Aradan onlarca yıl geçse bile unutulmayacak, dünyadaki en anlamlı duyguların yaşandığı bu anların profesyonel bir fotoğrafçı tarafından ölümsüzleştirilmesi fikri günden güne daha fazla çifte cazip geliyor. Bu doğrultuda fotoğrafçıların kapısını çalanların sayısında artış yaşanması, çoğu fotoğrafçının bu alana kaymasını ve sadece doğum fotoğrafçılığı yapmaya başlamasına sebep oluyor.

Satın alınan hizmetin kapsamına ve çekimlerin uzunluğuna bağlı olarak değişen fiyatlar, çiftin beklentilerine göre birkaç yüz liradan birkaç bin liraya kadar değişebiliyor. Yine de her çiftin bütçesini zorlamasına gerek bırakmayacak, ekonomik doğum fotoğrafçısı hizmetlerinden faydalanma imkanı bulunuyor.

There are currently no comments.