Büyük beden giyinen kadınların gündelik hayatlarında olduklarından daha şık ve daha zayıf görüne bilmeleri için birkaç noktaya dikkat etmeleri gerekmektedir. Modanın illüzyon etkisi herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bu illüzyonun şıklık sağlayıcı etkileri kendini büyük beden giyiminde de büyük bir başarıyla göstererek, kilo problemi olan kadınların oldukları kilodan daha zayıf gibi görünmelerine büyük ölçüde katkıda bulunarak kendilerini daha iyi hissetmelerinde onlara yardımcı olmaktadır. tasarımlarıyla dikkat çeken büyük beden kıyafet tasarımlarlıya oldukça büyük bir başarıyı elinde bulunduran moda akımları arasında yer alan tesettür giyim kıyafetler, büyük beden kadınların en rahat ve en şık şekilde giyinebilmesi için birbirinden güzel tasarımları modaya kazandırmıştır.

Kırk beden üzeri kadınların kıyafet seçiminde bulunurken dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi seçtikleri kıyafetin üzerinde bulunan desenlerdir. Yazın gelmesi ile birlikte kıyafetlerde canlı renkler ve desenlerin daha çok tercih edilmesi ortaya güzel bir renk kontrastı çıkmasında büyük ölçüde etkiliyken aynı zamanda basılan modellerin şekline dikkat edilmeden alındığında kadınlar için büyük bir kabusa da dönüşebilmektedir. Bunun sebebi modellerin kıyafetler üzerindeki gözü yanıltıcı etkisidir. Özellikle çiçekli modeller seçilirken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi elbisenin ana renginin, desenlerin renginden daha koyu bir tonda olması ve desenlerin küçük bir şekilde basılmış olmasıdır. Bu unsur çiçek desenlerinde etkili olduğu gibi puantiyeli kıyafet seçimlerinde de oldukça dikkat edilmesi gerekilen bir noktadır.

Bununla beraber hoş bir renk kontrastı yakalamak ve şık bir görünüme sahip olmak için çizgilerden de yararlanılabilir. Çizgili modellerin en şık şekilde tasarlandığı büyük beden tesettür giyim elbiseler alınırken dikkat edilmesi gerekilen nokta çizgilerin yatay değil dikey şekilde olmasıdır. Dikey çizgiler harika bir illüzyondur. Sizi olduğunuzdan daha uzun ve daha zayıf göstermesinin yanı sıra aksesuarlarla desteklendiğinde de son derece tarz bir görünüm sunarlar. Sizde büyük beden tesettür giyim elbiseler arasından size en uygun modele karar vermek için Modanoiva’nın internet sitesine göz gezdirebilirsiniz.

 

There are currently no comments.