Böcek ilaçlama hamam böceği, karınca, gümüş böceği, toz akarı gibi haşereler ya da akrep gibi zehirli canlılardan kurtulmak için iç ya da dış mekanlarda yapılabilen bir uygulamadır. Böcek ilaçlama uygulamaları ev, bahçe, okul, hastane, ofis, bina, bodrum gibi farklı alanlarda güvenli ve sağlık sorunlarına yol açmayacak şekilde gerçekleştirilebilen bir işlem olduğu gibi, profesyonel bir şekilde yapılması şart olan bir çalışmadır. Bu nedenle böcek ilaçlama uygulamaları için güvenilir olmayan firmalardan destek almamak ve bireysel yöntemler denememek önemlidir. Kimyasal ilaç ya da yemlerin kullanılmasıyla gerçekleştirilen bir işlem olan haşere ilaçlama uygulamaları yanlış şekilde ya da doğru olmayan yöntemlerle yapıldığında insan ve çevre sağlığına ya da eşyalara ciddi zararlar verebilir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Haşere ilaçlama uygulamaları ortamın türüne ve yapısına, ortamda görülen haşere türlerine ve haşerelerin yoğunluğuna göre farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Hastane, okul gibi alanlarda böcek ilaçlama uygulamaları için kokusuz sıvı ilaçlama yöntemi ya da hamam böceği gibi haşereler için kullanılabilen zehirli yem yöntemi en ideal teknik olduğu gibi ev, bina, bahçe gibi alanlarda buharlama tekniği ile yapılan sıvı ilaçlamalar daha etkili ve uzun vadede başarılı sonuçlar verir. Böcek ilaçlaması yapılırken dikkat edilmesi gereken temel faktör haşerenin türü ve ortamdaki yoğunluğudur. İlaçlama uygulamaları bu kıstaslar baz alınarak hazırlanan ilaçlarla gerçekleştirildiğinde en doğru sonucu verir.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları, ilaçlamanın yapıldığı alanın büyüklüğüne, alandaki haşere türüne ve yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir. Haşere ilaçlama fiyatları ortalama 70-100 TL arasında olduğu gibi, ilaçlama periyotlarına bağlı olarak da fiyatlar farklılık gösterebilir. Ev, ofis gibi iç mekanlarda ilaçlama fiyatları daha düşük olduğu gibi, bahçe, bina geneli, hastane, yurt gibi alanlarda ilaçlama fiyatları artış gösterir. Ortamda bulunan haşerelerin çok yoğun olması durumunda kullanılacak böcek ilacı miktarı artacağından ve işlem süresi uzayacağından ilaçlama fiyatı alırken ortamın büyüklüğünü ve ortamdaki haşere miktarı yoğunluğu hakkındaki bilgiyi doğru tespit etmek önemlidir. Sıvı ilaç ya da zehirli yem kullanılarak yapılan haşere ilaçlama yöntemleri uzun vadede etkili sonuç sağladığı gibi ortamın sterilize edilmesini de sağlar.

There are currently no comments.